تحلیل آزمون

تحلیل آزمون

(من هر هفته آزمون میدهم ولی پیشرفتی ندارم)

(با این که ساعت مطالعه ام را افزایش دادم اما نتیجه آزمون هایی که شرکت میکنم بدتر شده)

این ها سوالاتی است بسیاری از دانش آموزان مطرح میکنند. پاسخ ما این است "آزمون دادن به تنهایی فایده ای ندارد".

به یاد داشته باشید موفقیت در کنکور صرفا ساعت مطالعه بالا نیست بلکه هوشمندانه و به روش صحیح درس خواندن است. تحلیل آزمون ها از ارکان مهم مسیر کنکور است و تاثیر اصلی آن را در جلسه کنکور خواهید دید.

چه زمانی آزمون را بررسی کنیم؟ بررسی آزمون از لحظه ابتدای آزمون شروع می شود ، کنار سوالاتی که با شک پاسخ داده اید ، فراموش کردید ، بلد نیستید علامت گذاری کنید و پس از آزمون علت یابی کنید.

چه سوالاتی تحلیل شود؟ تحلیل آزمون صرفا برای سوالات پاسخ داده نشده یا اشتباه پاسخ داده شده نیست بلکه سوالاتی که صحیح پاسخ دادید هم بررسی کنید ، ممکن است شما اتفاقی به پاسخ صحیح رسیده باشید و یا شک دار پاسخ داده باشید اگر پاسخ های صحیح شما اتفاقی نبوده متوجه نقطه قوت خود خواهید شد .از پاسخ های اشتباه خود عصبانی نشوید. تا زمانی که نتوانید اشتباهات خود  را پیدا و رفع کنید ، محال است بتوانید صاحب هدفی که در ذهن دارید بشوید. به مرور زمان با رفع کردن اشتباهات کوچک خود با نتایج شگفت آوری روبرو خواهید شد...علاوه بر کشف اشتباهات خود ، موضوع سوال را هم خوب یاد بگیرید از نکات پاسخ نامه نکته برداری کنید.

تحلیل سوالات نزده همانند سوالات غلط هست.

در تحلیل آزمون ها همواره از خود بپرسید "آیا برای آن درس وقت کافی گذاشته بودید؟" " آیا روش درستی برای یادگیری آن درس داشته اید؟"

پس از پایان تحلیل آزمون یک بررسی کلی انجام دهید که برای آزمون بعدی قرار است چه کارهایی انجام شود؟ روی کدام یک از نقاط ضعف یا قدرت باید تمرکز شود؟ میتوانی این کار را با کمک مشاور تحصیلی ات انجام بدی تا هدفمندتر باشد و برنامه ریزی دقیق تری داشته باشی.