دروس و ضرائب درس های آزمون نمونه دولتی

دروس و ضرائب درس های آزمون نمونه دولتی

دانش آموزان در قدم اول باید بدانند دروس و ضرائب درس های آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان باهم تفاوت دارند. مهم ترین تفاوت آن در تعداد دفترچه ها و سوالات هوش استعداد تحلیلی می باشد. برای ورود به مدارس نمونه دولتی در دوره متوسطه دوم می توانند در آزمون نمونه دولتی نهم شرکت نموده تا بتوانند با کسب حد نصاب نمره قبولی لازم در این مدارس ادامه تحصیل دهند. به همین منظور برای قبولی در آزمون نمونه دولتی داوطلبان می بایست با اطلاع از مواد امتحانی تعیین شده و نیز ضریب درس های آزمون نمونه دولتی طبق یک برنامه ریزی صحیح به مطالعه منابع آزمون بپردازند.

از آنجا که مواد امتحانی آزمون نمونه دولتی هر یک ضرایب متفاوتی داشته و این ضرایب بیانگر میزان اهمیت آن درس می باشد، لازم است دانش آموزان برای آمادگی بیشتر جهت شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به ضرایب و مواد امتحانی ارائه شده توجه نموده و بر اساس این ضرایب و اهمیت هر درس به مطالعه منابع نمونه دولتی بپردازند. لذا، برای آشنایی شما با ضریب درس های آزمون نمونه دولتی در ادامه به نکاتی در مورد ضرایب و مواد امتحانی آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ پرداخته شده تا شما داوطلبان بتوانید با مشاهده و رعایت این نکات در این آزمون موفق شوید.

آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ نیز تنها برای ورود به پایه دهم دوره دوم متوسطه برگزار شده و دانش آموزان پایه نهم که واجد شرایط ثبت نام در آزمون نمونه دولتی هستند، می توانند در این آزمون شرکت نمایندآزمون نمونه دولتی 1402 - 1403 مانند آزمون تیزهوشان، دارای منابع خاصی بوده و داوطلبانی که می خواهند در آزمون نمونه دولتی موفق عمل نموده و در مدارس نمونه دولتی مشغول به تحصیل شوند، باید منابع آزمون نمونه دولتی را به دقت مطالعه کرده و آماده شرکت در آزمون شوند.

منابع و درس های آزمون نمونه دولتی نهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳، دارای ضرایب متفاوتی بوده که بیانگر میزان تاثیر هر درس در اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی نهم می باشد. دانش آموزان پیش از شروع فرآیند آزمون نمونه دولتی باید از ضریب درس های آزمون نمونه دولتی 1402 - 1403 مطلع شوند.

نام درس

تعداد سوالات

ضرایب رشته ریاضی فیزیک

ضرایب رشته علوم تجربی

ضرایب رشته علوم انسانی

ضرایب رشته علوم و معارف اسلامی

ضرایب رشته های هنرستان کاردانش و فنی حرفه ای

آموزش قرآن و پیام های آسمان

15

1

1

1

3

1

فارسی

15

2

2

4

2

2

عربی

15

1

1

2

2

1

مطالعات اجتماعی (تاریخ، جغرافیا، مدنی)

15

1

1

2

2

1

زبان انگلیسی

10

1

1

1

1

1

علوم تجربی

15

2

4

1

1

3

ریاضی

15

4

2

1

1

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دانش آموزان پایه نهم، پس از انتخاب رشته متوسطهدوم، می توانند در آزمون نمونه دولتی ثبت نام کرده و در آزمون رشته انتخابی خود شرکت نمایند. در جدول زیر، تعداد سوالات و ضریب درس های آزمون نمونه دولتی نهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳، به تفکیک دروس و رشته های مختلف توضیح داده شده است.

 

همان طور که در جدول بالا قابل مشاهده است، ضریب هر درس برای رشته های مختلف، متفاوت بوده و این تفاوت بیانگر میزان اهمیت آن درس در رشته مورد نظر است. دانش آموزان جهت برنامه ریزی برای قبولی در آزمون نمونه دولتی، باید از ضرایب و منابع آزمون مطلع باشند.