به سوی موفقیت و پیشرفت1

به سوی موفقیت و پیشرفت

گام اول:

شما احتمالاً شخص کاملاً سالمی هستید ممکن است گاهی بیماری جزئی بگیرید اما اساساً تندرست و سالمید اگر اینگونه است به خودتان تبریک بگویید. اما با بیماری‌های جزئی چطور باید برخورد کرد؟

قدم اول در کاهش آنها این است که به بینش ای دست یابیم تا از اندیشه خوب بیشتر لذت ببریم «من هیچ مشکل جسمی جدی ندارم. جسم من کاملاً سالم است.»

چنانچه سلامتی شما رو به ضعف است و مدام یک عضو بدنتان بعد از دیگری دچار مشکل می‌شود این باور را ملکه ذهنتان کنید. هنگامی که سر کار می‌روید، هر گاه آرام و در حال استراحتید آن را با خود تکرار کنید. اجازه دهید شب که به خواب می روید آخرین فکرتان باشد و اولین فکری که از خواب برمی خیزید و به ذهنتان خطور می کند.

تکرار کردنش مفید است اینطور نیست؟

«من هیچ مشکل جسمی جدی ندارم، جسم من کاملاً سالم است»

هرگاه این حقیقت را بپذیرید، سلامتی شما رو به بهبودی می رود، شما به صحت سلامت خود بیشتر اطمینان خواهید داشت و خواهید دید که بدنتان هماهنگ عمل میکند. به بیماری ها غلبه می کند و در برابر ویروس ها مقاومت بیشتری نشان می دهد. اعتماد به نفس در این زمینه هم مثل موارد دیگر، به خوبی عمل می کند و ترس را دور میکند. به این ترتیب خیلی زود محیط مطلوبی پدیدار خواهد شد. اعتماد به نفس سلامتی انسان را بهبود می‌دهد و تندرستی نیز موجب اعتماد به نفس می‌شود به این شکل می‌توانید مابقی عمرتان را با سلامتی کامل سپری کنید.

 

عاقلانه با بدنتان رفتار کنید

خیلی از بیماری ها از روی بی عقلی و از طریق رفتارهای نادرست ایجاد می شود برخی از افراد واقعاً با جسم خود بدرفتاری می کنند.

اگر شما سنجیده با جسم خود رفتار نکنید دیگر نمی توانید خیلی گله مند باشید وقتی که آن واکنش خوبی را نشان نمی دهد.

لزوم هوای صاف و تمیز در زندگی برای همه مسلم است. اما خیلی ها پول و ساعت های بسیاری را با بی توجهی، روزانه صرف آلوده کردن هوایی می کنند که در آن نفس می کشند.

پیامد های اخلاقی مشخص اند.( نتیجه کار خوب و بد ) و با نظریه پزشکی نیز رابطه بین سرطان ریه و سیگار کشیدن تایید میشود.

بعضی ها زندگی می کنند تا قادر به خوردن باشند در عوض این که غذا بخورند تا بتوانند زندگی کنند. آنها مقدار زیادی غذای چرب و چاق‌کننده را می‌برند در حالی که کشفیات علوم تغذیه را نادیده می‌گیرند. نتایج علوم تغذیه را نادیده می‌گیرند. حتی افرادی هم که شکم پرست نیستن متقاعد شدند که هرگز نباید دست از غذا خوردن بکشند تا هنگامی که تا آخر غذا بخورند.

این که همچون حیوانات پرخوری کنیم تا این که دیگر جایی برای خوردن نداشته باشیم در میان بعضی از انسان ها تبدیل به یک بیماری شده است.

قانون کلی باید این باشد: چیزی را که بدن نیاز دارد به مقدار مورد نیاز مصرف کنید. رژیم غذایی مناسبی را مد نظر داشته باشید که شامل مقدار کافی پروتئین میوه سبزیجات و آب باشد.

به حد کافی ورزش کنید. با توجه به سن خود ورزش کنید؛ حتی اگر کار شما این اجازه را نمی دهد. اگر شما بیش از ۴۰ سال دارید زندگی را راحت تر بگیرید از زمان بهترین استفاده را ببرید همانطور که شاعر می گوید مثل گاو و گوسفند نباشیم که تنها می خورند و می خوابند.

برای تماشای زیبایی های بسیار زندگی چشم تیزبین داشته باشید. در این اثر ماشینی مراقب باشید که پیاده‌روی هم بکنید. پیاده روی بهترین شکل ورزش ملایم است. فراموش نکنید که به مقدار کافی بخوابید. بیشتر مردم به ۷ و ۸ ساعت زمان برای خواب نیاز دارند. با این وجود افرادی هستند که کمتر می خوابند ولی به همان اندازه هم زودتر پیر می شوند. در عین حال نگران نباشید خواب کم خیلی نمی‌تواند به شما آسیب برساند ولی باز هم در مورد آن نگران بوده و نسبت به آن بی تفاوت نباشید. به خودتان بگویید اگر نمیخوابم مهم نیست، در عوض من استراحت می کنم و از این آرامش دوست داشتنی لذت میبرم.

شما روان تنی هستید(Psychosomatic)

این به این معناست که جسم شما با ذهنتان در ارتباط کامل است. اصطلاحی که از دو کلمه یونانی به معنای روح یعنی ذهن و جسم به وجود می‌آید. علوم پزشکی تاثیر باورنکردنی ذهن بر روی عملکرد و جسم را تایید می‌کند. یک مثال زیبا و قابل توجه، بارداری فرضی است. زمانی که یک زن بسیار مایل به بچه دار شدن است، در بدنش تمام نشانه های حاملگی به وجود می آید، اما وقتی که با اشعه ایکس عکس برداری میکند، در واقع چیزی وجود ندارد و متعادل می‌کند که حامله نیست در نتیجه بدن به حالت طبیعی برمی گردد.

افکار و نگرش‌های مثبتی که در آغاز این متن سفارش شد حالا به نظر می‌رسد که توجیه شده اند.

سلامتی کامل را آرزو کنید به تندرستی بیشتر فکر کنید و پذیرای آن باشید.

برای تضمین سلامتی کامل خود راه طولانی در پیش داریم سلامتی کامل حق شماست.

هرچیزی که سلامتی را کاهش دهد غیرعادی و اجحافی به جسم شماست. بنابراین از این لحظه به بعد بپذیرید که سلامتی شما رو به بهبودی است شما سالم و سالم تر می شویم شادی و تندرستی بیشتری از آن شما خواهد بود.

 

عوامل مهم دیگر

خودتان را شادتر نگه دارید این که چطور این کار را انجام دهید در قسمت دیگر ذکر خواهد شد اما نکات ضروری اینها هستند:

۱) با کارتن کنار بیایید و یاد بگیرید که آن را دوست داشته باشید و یا کسی را پیدا کنید که واقعاً دوستش دارید.

۲) حداقل یک سرگرمی برای خود داشته باشید چیزی که راضی و خوشنود تان کند.

۳) جدایی از کارهای روزانه فرصتی پیدا کنید تا به جامعه خود خدمت کنید. این عوامل ذهنتان را مشغول و راضی می‌کند و با هماهنگ شدن با آنها سیستم اعصاب شما از تنش ها رها می گردد و منجر می شود که بدنتان مثل یک ماشین که به خوبی روغن کاری شده درست عمل کند.

 

این جمله را هر روز با خود تکرار کنید:

« من هیچ مشکل جسمی جدی ندارم جسم من کاملاً سالم است.»

 

 

تیم آموزشی مرکز مشاوره تحصیلی احمدی

Instagram: Moshavereh_Ahmadi

www.gaam-akhar.ir

01133408232