تاثیر حذف یک درس دررتبه کل

#حذف_کردن_یک_درس چه تاثیری در رتبه کل میگذارد؟؟؟

  • من که بقیه درس ها رو خوب جواب دادم حالا یک درس و جواب ندم چی میشه؟!
  • اگه یه دونه سوال رو درست جواب بدم خیلی فرق میکنه با این که اصلاً به این سوال جواب ندم؟!
  •  من عربی نمیفهمم از الان هم حذفش کردم به جاش ادبیات می خونم ...

کلیات

 امیدوارم تا به حال برای یکبار هم که شده قسمتی از یک مسابقه دوچرخه سواری یا دو ماراتون رو تلویزیون دیده باشید. در این مسابقه‌ها تعداد زیادی دوچرخه‌سوار یا دونده با فاصله چند سانتیمتری از هم قرار دارند و گروه کوچکتری با اختلاف نسبتاً زیادی جلوتر از آنها برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می‌کند. حکایت #کنکور هم درست مثل همین #مسابقه دوچرخه سواری یا دو ماراتونه. طبق آمارهای منتشر شده توسط #سازمان_سنجش بیش از ۸۰ درصد داوطلبان به کمتر از ۲۰ درصد سوالات هر درس پاسخ می‌دهد. معمولاً این آمار برای #دروس_اختصاصی بیشتر هم میشه این یعنی شما با پاسخ دادن به تنها یک یا دو سوال به جای سفید گذاشتن یک درس چند صد هزار نفر را پشت سر خواهید گذاشت و شانس قبولی تون رو چند برابر می کنید.

 توصیه ها و راهکارها

  • همراه عزیز، شاید بقیه دوستانتون توی یک درس مشکل داشته باشن اما این دلیل در ناتوانی شما نمیشه. اصلا دیدید که همون درس درست بشه #سکوی_پرتاب شما و نقطه قوت
  • اگر هنوز وقت زیادی تا #کنکور باقیمانده، درسی رو #حذف نکنید و حتی شده روزی چند دقیقه‌ای رو به مطالعه اون درس اختصاص بدید. ولی اگر فرصت زیادی ندارید، قسمت های آسون درسی رو که رها کردید رو بخونید تا بتوانید یک یا دو تست را جواب بدید.
  • هر چقدر هم یک درس سخت باشه امکان نداره که نتوانید به یک سوال هم جواب بدید و به هر سختی که باشه از پس حل کردن یکی یا دوتا سوال برمی‌آیید.
  •  همیشه هم لازم نیست که از سوال به جواب برسید. بعضی از سوال ها رو حتی می توانید با قرار دادن گزینه ها و یا رد کردن گزینه غلط حل کنید.
  •  اگر واقعاً سوالی را بلد نیستید، #شانسی جواب ندید تا یه وقت درصدتون منفی نشه.

جمع‌بندی

 عموم داوطلبان کنکور بخاطر دشوار بودن #مطالعه و بدقلق بودن سوالات چند درس، به آنها توجه چندانی نمی‌کنن. این امر سبب اجتناب از پاسخگویی به این درس ها میشه و موجب میشه که در یک یا دو درس با چندین هزار داوطلبی که نمره #صفر درصد دارند مواجه باشیم. همین مسئله سبب میشه که پاسخ دادن تنها یک یا دو سوال سبب جابه‌جایی چند صد هزار نفری داوطلب بشه.

داوطلبی که به یک درس خیلی بی توجه باشه و ضعیف عمل کنه نتیجه به مراتب ضعیف‌تری رو نسبت به داوطلبی کسب میکنه که با میانگین درصد کمتر اما به صورتی متعادل و یکدست به سوالات پاسخ داده باشه.

پیروز و موفق باشید

تیم آموزشی مرکز مشاوره تحصیلی احمدی

www.gaam-akhar.ir

Instagram: @Moshavereh_Ahmadi

011-33408232