نباید های جلسه کنکور

نباید های جلسه کنکور

بعضی وقتا میشه که کاری رو خوب و دقیق انجام داده باشیم و همه چیز تا لحظه آخر بر وفق مراده که ناگهان با یک اشتباه، فاجعه به ‌بار میاد و همه زحمات دود میشه و میره هوا و انگار نه انگار که با موفقیت فقط یک قدم فاصله داشتیم.

انجام دادن بعضی از کارها در روز کنکور درسته که غیر منطقی نیست، ولی وقتی دقیق‌تر نگاه کنید، می‌بینید که ممکنه همون کارها تمام زحماتی که طی یکسال کشیده بودید در چهار ساعت و ده دقیقه از بین ببره و رتبه ای رو که لایق گرفتنش بودید را به دیگران هدیه کنید.

توصیه ها و راهکارها

با تمام تجهیزات در جلسه حاضر باشید، از مداد و پاک‌کن گرفته تا ساعت و آب معدنی.

تمام مواردی که در مورد تنظیم زمان میدونید رو رعایت کنید.

جواب ها رو جمع نکنید تا یه یکدفعه وارد پاسخنامه کنید. خطر این کار خیلی زیاده و ممکنه که با جا به جا وارد کردن یک گزینه تمام سوالات بعدی رو هم اشتباه وارد کنید. به علاوه اینکه با تمرکز کردن روی سوالات ممکنه که متوجه گذر زمان نشید و حتی برای وارد کردن جواب سوالاتم وقت کم بیارید.! منطقی ترین کار اینه که پاسخ هر سوال رو بلافاصله بعد از حل کردن، وارد پاسخنامه کنید. البته با این کار ممکنه چند ثانیه‌ای وقتتون تلف بشه ولی از آن طرف دیگر نگران اشتباه وارد کردن پاسخ ها یا نداشتن وقت برای پر کردن پاسخ برگ نیستی

 به هیچ عنوان از خودکار برای حل کردن سوالات استفاده نکنید و اگر یک وقت لازم شد که نوشته هاتون رو پاک کنید به دردسر نیفتید.

برای انرژی داشتن در جلسه آزمون از نوشابه های انرژی زا و مواد محرک استفاده نکنیم

فقط گزینه هایی رو وارد کنید که از درست بودن آن ها مطمئن هستید و به هیچ سوالی شانسی جواب ندید چون خیلی از بچه‌ها با شانسی جواب دادن درصد کمتری رو کسب می‌کند و حتی در بعضی درسها درصدشون منفی میشه.

 تا جایی که می‌توانید از انجام کار جدید پرهیز کنید و کمافی السابق از روش‌هایی که تو آزمون‌ها داشتید استفاده کنید (البته از روش های درست و منطقی)

جمع بندی:

 این که می گویند رشته‌های یک نفر پنبه شد داستان داوطلبانی است که با یک اشتباه نابخردانه زحمات یک ساله خود را به باد می‌دهند و در نهایت نتیجه ای را کسب می‌کنند که نیاز چندانی هم به مطالعه کردن نداشته و حتی در بعضی مواقع تحویل دادن پاسخنامه خالی بسیار بهتر است! و باید از انجام کارهای غیر منطقی آن هم در جلسه کنکور پرهیز کرد.

پس دقت کنید که چه کارهایی را نباید در جلسه کنکور انجام داد...

تیم آموزشی مرکز مشاوره تحصیلی احمدی

Instagram: Moshavereh_Ahmadi

www.gaam-akhar.ir

01133408232