نیمسال دوم تحصیلی را جدی بگیرید

نیمسال دوم تحصیلی را جدی بگیرید

 

اگه تا الان خوب نبودی و فرصت هارو هدر دادی، میتونی جبران کنی به شرطی که دیگه هیچ فرصتی رو از دست ندی و اشتباهات گذشته رو تکرار نکنی نسبت به رقبا تلاش بیشتری داشته باشی تا نه تنها بهشون برسی بلکه ازشون جلو بزنی! تلاشت را متوقف نکن چون موفقیت د‌ر یک قد‌می تو قرار داره.

زمان برای هیچکس منتظر نمیمونه همیشه یادت باشه یک روز 1440 دقیقه هست این دقایق برای تو حکم طلا رو داره، این دقایق سرمایه توئه، این دقایق آینده تو رو میسازه پس سعی کن به احترام این دقایق سرنوشت ساز برای خودت ارزش قائل بشی و با تمام وجود تلاش کنی.

ببین دوست من هر چه قدر هدفت بزرگ باشه اراده و تلاش بزرگتری لازمه تا تو رو به اون مقصدی که میخوای برسونه، چون اگه این مسیر آسون بود همه به راحتی میتونستن به چیزایی که میخوان برسن، و لازم نبود این همه در مورد کنکور صحبت کنیم.

پس دوست من حالا که قدم تو این مسیر گذاشتی بدون که این مسیر پیچ و خم های زیادی داره و پر از سربالایی و سرپایینیه، وقتی به سربالایی رسیدی نباید کم بیاری و دست از تلاش بکشی و وقتی به سر پایینی رسیدی نباید تلاشتو کم کنی و به خودت مغرور بشی.

حالا زمان بابرنامه‌ عمل‌کردن هست. با برنامه‌ درس بخونید و از اینکه می‌تونید کار بیشتری انجام بدید، لذت ببرید. حالا که امتحانات نیم‌سال اول را پشت سر گذاشته‌اید، مهم‌ترین کاری که باید بکنین، آغاز کار از نقاط قوت هست. از کارنامه‌ی امتحاناتی که داده‌اید، با یک رویکرد مثبت و با تأکید بر نقاط قوت، از عمیق‌ترین ارزش‌های خودتون برای تجدید و تقویت انرژی جسمی و ذهنی خودتون الهام بگیرید.

دقت کنید برای رسیدن به برنامه‌‌های بلندمدت باید به برنامه‌‌های کوتاه‌مدت خود توجه کنید. به عبارت دیگه، وقتی به برنامه‌‌های کوچک روزانه‌ی خودتون عمل نکنید، چه‌طور ممکنه به طور کامل به اهدافتون برسید؟

برای این کار، برنامه‌ی بلندمدت و زمانتون رو به ماهانه، هفتگی و روزانه تقسیم کنید؛ یعنی مشخص کنید طی این ماه چه درس‌هایی و کدوم قسمت‌ها باید مطالعه بشه؛ بعد اون رو در برنامه‌ی ‌‌هفتگی و روزانه تون قرار بدید.