مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

1: فایل عکس اسکن شده:
- عکس تمام رخ  4*3 یا 4*6 که در سال جاری گرفته شده باشد.
- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400*300 پیکسل و حداقل 300*200 باشد.
تصوير داوطلب باید، كاملا واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
- عكس مربوط به سال جاری و بهتر است رنگی و با زمینه سفيد باشد.
- اسكن عكس از روی كارت های شناسایی كارت ملی، شناسنامه و مدارك مشابه قابل قبول نيست 
متقاضیان می بایست در هنگام ارسال عکس خود نکات زیر را در نظر داشته باشند: عكس داوطلبان زن باید با حجاب و صورت آنان به طور كامل مشخص باشد. در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در کنکور سراسری از وی سلب می گردد.
 
 2: سریال کارت های اعتباری: داوطلبان برای شروع ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری نیاز به سریال 12 رقمی دارند تا بتوانند وارد فرم ثبت نام شوند. برای دریافت سریال ثبت نام داوطلبان باید هزینه ثبت نام کنکور 98 را بپردازند. شما با پرداخت هزینه ثبت نام، سریال 12 رقمی ثبت نام خود را دریافت خواهید کرد.

 3: مدارک شناسایی: با توجه به اینکه بخش اول ثبت نام کنکور سراسری مربوط به اطلاعات فردی و تحصیلی داوطلب می باشد لازم است شما مدارک خود را که که شامل شماره شناسنامه، شماره کارت ملی، سری و سریال شناسنامه و کارنامه دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد را از قبل آماده کرده باشید.

 4: کد سوابق دیپلم و کد سوابق پیش دانشگاهی: توجه داشته باشید که کد سوابق تحصیلی دیپلم فقط برای افرادی لازم است که دیپلم خود را در یکی از رشته های نظری مثل ریاضی، تجربی، انسانی از سال 84 به بعد گرفته اند و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی هم فقط برای دانش آموزانی است که پیش دانشگاهی خود را از سال 1391 به بعد گرفته اند. بنابراین اگر دیپلم نظام قدیم یا فنی حرفه ای یا کاردانش دارید یا دیپلم تان را قبل از سال 84 گرفته اید نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارید و همچنین اگر به جای پیش دانشگاهی می خواهید از مدرک کاردانی تان استفاده کنید یا پیش دانشگاهی تان را قبل از سال 91 گرفته اید نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ندارید.

 5: كد مربوط به منطقه و كد پستی محل سكونت

6: كد وضعيت نظام وظيفه در صورتی که داوطلب مرد است
آقایون باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشخص کنند و در فرم ثبت نام وارد نمایند.

طبق اعلام قبلی سازمان سنجش؛ ثبت نام آزمون سراسری 98 از ۱۶ بهمن آغاز و تا پایان روز  ۲۴  بهمن ادامه خواهد داشت.